معرفی کتاب مشاور

معرفی کتاب برای والدین

من دیگر ما (مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز): نام مجموعه‌ای به قلم آقای محسن عباسی ولدی است. جلد اول این مجموعه با عنوان فرعی «فرزند ما از ماجدا نیست؛ او خود ما است اما در اندازه‌ای کوچک‌تر» پیرامون پرورش و تربیت کودکان در خانواده است.

جلد اول این مجموعه به «مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز» می‌پردازد.

در بخشی از کتاب درباره رویکرد کتاب می‌خوانیم: تربیت فرزند در جامعۀ امروز، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پدران و مادران است. وجود رقیبان زیاد در مسیر تربیت فرزند حساسیت مسأله را چند برابر کرده است. بسیاری از والدین در جامعۀ ما با عطش فراوان به دنبال راهی برای تربیت صحیح فرزند هستند که باید به این عطش و انگیزه احترام گذاشت.

مخاطب این مجموعه عموم پدران و مادران هستند. در این نوشتار تلاش شده است که بدون این که به سطح علمی مباحث لطمه‌ای وارد شود، با پرهیز از عبارت‌پردازی‌های علمی، مطالب را به گونه‌ای نوشته شود که همۀ پدران و مادران در هر سطحی از دانش که باشند بتوانند از آن استفاده کنند.

 

 

معرفی کتاب برای دانش آموزان 

به جرات مي توان گفت كه يكي از موثرترين و روان ترين و زيباترين اثرهاي استاد مطهری كتاب داستان راستان است.

ويژگي هاي ظاهري كتاب:

*اين اثر شامل دو جلد است كه در هر جلد آن 75 داستان گنجانده شده است.

*برنده جايزه يونسكو در سال 1344 ه.ش

منابع داستان هاي كتاب از كتب احاديث، تواريخ و سيره و با زباني ساده و مفيد است.

داستان راستان كتابي به صورت (حكايت و داستان) است نه به صورت (بياني) و داستان ها بر اساس واقعيت هستند. كتاب داستان راستان مخصوص قشر نوجوان و جوان است ولي درعين حال بزرگسالان نيز مي توانند با خواندن اين اثر لذت كافي از بهرمند شدن از آگاهي و معارف را ببرند.

افراد زيادي استاد را در هنگام نگارش اين اثر ملامت مي كردند و دغدغه آنها اين بود كه اين اثر از سوي شما مناسب نيست و در سطح بسيار پاييني قرار دارد ولي استاد جواب آنها را اينگونه بيان مي فرمودند كه: ((مقياس بزرگي و كوچكي يك اثر سختي و پيچيدگي آن نيست و هر كار ساده اي كوچك نيست. ملاك، سودمندي و مفيد بودن است)).وهمچنين ايشان اين نظر را داشتند كه اثر بايد به حال اجتماع مفيد باشد.

در آینده مسابقه از این کتاب برگزار خواهد شد.

 

 

آلبوم تصاویر

جشن آب کلاس اول

جشن آب کلاس اول

                       

نمایش
روزدانش آموز

روزدانش آموز

                         

نمایش
افتخارات

افتخارات

         

نمایش
آرشیو آلبوم تصاویر